Zamezíte vypadávání vlasů a získáte hustou kštici, když se oholíte nebo ostříháte na krátko?
Několikrát opakovaná mantra kadeřníků a kadeřnic má vážné trhliny…
Hodně celebrit, jako je Cara Delevigne, Kristen Steward či Katy Perry, se v poslední době nechalo ostříhat hodně nakrátko, až skoro dohola. Všichni známe mantru kadeřníků, že jedině pravidelně stříhané a krácené vlasy vypadají zdravě a mohou kvalitně růst. Proto také očekáváme, že i těmto celebritám naroste během krátké doby úžasně bujné „háro“.
Jenže co je na tom pravdy? Je opravdu krátký sestřih či holá lebka cestou k hustým a silným vlasům? Podle kadeřníků možná, dermatologové na to ale mají jiný názor - rozhodně nikoliv!
Oholením či ostříháním sice odstraní polámané, roztřepené či jinak poškozené vlasy, třeba stylingem, líčením nebo nevhodnou péčí. Ale to je vše, zkrácením vlasů totiž nemáte šanci jakkoliv ovlivnit životní cyklus vlasu nebo kvalitu zásobení vlasových kořínků živinami, což jsou hlavní z faktorů ovlivňující kvalitu a vzhled vlasů.
Vlas vyrůstá zevnitř a záleží na tělesných buňkách, nakolik je vlasové vlákno kvalitní a pevné. Ovlivnit jej samozřejmě mohou i emoce, jako jsou stres a nervozita, stejně jako nedostatek důležitých živin. Co vliv ale skutečně nemá, to je to, jestli jej ostříháte či oholíte. Jeho kvalitu to nijak nezmění.
Po zkrácení, klidně i tom výrazném, doroste vlasové vlákno ve zcela stejné kvalitě. Logické je, že pokud jste měli vlasy například výrazně odbarvené, kvalita vlastního, neupraveného vlasu bude lepší. Oholením ale nezískáte lepší vlasy, než jaké zkrátka máte od přírody. A pokud se k nově vyrostlým vlasům budete chovat stejně, tedy je zatěžovat nadměrným stylingem, zesvětlováním či barvením, půjde jejich kvalita opět dolů.
Co dělat pro krásné vlasy? Méně je více!
Vitamíny na vlasy
Uberte na úpravách a stylingu a naopak se zaměřte na správnou péči a vhodnou výživu. Důležité je přijímat ve stravě dostatek „trojboje“ železo-zinek-selen. Železo je nezbytné pro zdravou krev. Vzhledem k tomu, že se podílí na produkci hemoglobinu a myoglobinu, hraje významnou roli v zásobení vlasových folikul živinami a jejich okysličení, faktorech majících vliv na vývoj nového vlasového vlákna.
Zinek ovlivňuje metabolismus živin a makroživin a to, jak s nimi organismus hospodaří, proto je důležitý nejen pro vlasy, ale také pro pleť či nehty. Selen je zase důležitý pro regulaci aktivity štítné žlázy, jejíž hormony v organismu ovlivňují takřka všechny biologické pochody, včetně růstu vlasů.
Nejlepší kombinaci živin pro zdravé a krásné vlasy najdete v doplňku stravy Beautiful Hair ANNA BRANDEJS. Ten vedle zinku a selenu obsahuje také vitamíny ze skupiny B, olej z pupalky dvouleté, PABA a měď. Dostatečnou dávku železa vám zase zajistí kvalitní maso, především hovězí, nebo vajíčka.
Beautiful Hair ANNA BRANDEJS Zpomalte stárnutí vlasů, jejich vypadávání, nebo šedivění a získejte krásné vlasy. 1 190 Kč
Kolagen na klouby i na vlasy
V poslední době je největším hitem pro zdraví vlasů kolagen. Ano, je to přesně ten kolagen na klouby, který užívají sportovci a senioři pro bezbolestný pohyb. Není to to tak tak dlouho, kdy byl kolagen největším hitem pro omlazení pleti, a to nikoliv v podobě injekčně aplikovaných výplní, ale topicky aplikovaných krémů a gelů a zejména opět ústně užívaný jako doplněk stravy. Nyní se pozornost upíná na to, jak kolagenová výživa dokáže pomoci slabým vlasům.
Tato nejhojnější bílkovina v těle je složená ze čtyř řetězců aminokyselin – prolinu, glycinu, argininu a hydroxyprolinu. Napomáhá ochraně vlasových folikul a podporuje jejich posílení, což má za následek lepší výživu a také lepší kvalitu vlasů. Vyzkoušejte kolagen v doplňku stravy Collagen+11 ANNA BRANDEJS, který obsahuje navíc vitamín C nezbytný pro vlastní novotvorbu kolagenu v organismu.
Collagen+11 ANNA BRANDEJS Zdokonalte svou pleť zevnitř s Collagen+11 ANNA BRANDEJS s nejčistším rybím kolagenem a patentovanými Ceramosidy. Světově unikátní složení navrhla sama doktorka Anna Brandejs. Doplněk stravy napomáhá vyhlazení vrásek, rozjasnění a zjemnění pleti. 1 880 Kč
Vsaďte na šampon proti vypadávání vlasů
Možná si myslíte, že žádný přípravek proti vypadávání vlasů nepotřebujete, když chcete pouze zlepšit kvalitu vlasů. Opak je ale pravdou. Správně zvolený šampon proti padání vlasů totiž dokáže podpořit růst vlasových vláken, navýšit jejich výživu a celkově vlasy revitalizovat. Obsahovat by měl bílkovinu keratin, který vlasům dodá lesk i pružnost, hydratující a ochranný panthenol a biotin a niacin, které zlepšují kvalitu vlasových váčků a pokožky vlasové části hlavy. A pokud chcete, aby vaše vlasy rostly rychleji, pak by měl produkt na podporu růstu vlasů obsahovat také růstové peptidy.
Pelo Baum šampon Bojujte proti vypadávání vlasů již během jejich mytí! Revitalizační šampon Pelo Baum posílí vaše vlasy i pokožku hlavy, a vlasům zároveň dodává objem a lesk. Zajistí to koktejl peptidů, vitamínů a přírodních výtažků. Výsledkem jsou krásné a zdravé vlasy, u nichž se nemusíte obávat žádného stylingu. 530 Kč
Je vypadávání vlasů u žen jiné než u mužů? Alespoň z psychologického hlediska určitě
Vypadávání vlasů u žen nebývá tak často v hledáčku médií ani kosmetických firem jako vypadávání vlasů u mužů. Problém je to přitom stejně, ne-li více palčivý. Jaké jsou největší rozdíly v projevech nadměrného vypadání vlasů u mužů a žen a jsou rozdílná i řešení těchto problémů?
Během těhotenství a zejména po porodu mnoha ženám padají vlasy. Mohou za to většinou hormony
Těhotenství a porod jsou důležitými milníky v životě ženy. Tělo ženy prochází mnoha změnami. Velký vliv má „požehnaný stav“ také na kvalitu vlasů.
Vypadávají vám hodně vlasy? Pozor na cukrovku
Vypadávání vlasů může mít mnoho příčin. Pokud jste v poslední době zaregistrovali zvýšené množství vlasů na hřebenu či kartáči, dejte si pozor na diabetes.
Vypadávání vlasů lze zastavit. Víme jak, je to ale běh na dlouhou trať
V některém životním období se každý z nás setká s vypadáváním vlasů. Což bychom si ovšem rádi odpustili.
Přečtěte si: Nejčastější důvody, proč vypadávají vlasy
Důvodů, proč vlasy vypadávají, je mnoho. Vliv mají různá onemocnění, hormony, ale i špatná strava či péče.