Poporodní padání vlasů? Žádný stres!
V těhotenství jste si zvykla na krásné vlasy, ale po porodu si naříkáte, že z vaší bujné hřívy nic nezbylo? Nebojte se nic. Víme, co vám pomůže.
Většinu žen v období po porodu trápí zvýšené padání vlasů. Není to ovšem tak, že se tělo najednou zblázní a vlasy začnou padat jako šílené. Tenhle pocit zúžení culíku pramení z něčeho úplně jiného.
Padání vlasů je normální věc, denně nám vypadne mezi 50 až 100 vlasy. Vždy se jedná o vlasová vlákna, která se nachází v klidové fázi životního cyklu. Tato fáze, kdy vlas vypadne (tzv. telogenní), je však kvůli vyšší hladině hormonů během těhotenství „odložena“ a v jeden moment tak na hlavě zůstane daleko více vlasů, než je obvyklé. Po porodu se ovšem vrátí hladina estrogenu do normálu a vlasy, které už na hlavě (nebýt hormonů) dávno neměly být, zkrátka vypadnou. A protože jich vypadne mnohem více najednou, získá pak spousta žen pocit, že začínají bez legrace plešatět.
Během prvních týdnů po porodu vstoupí do telogenní fáze zhruba 30% vlasů na hlavě, přičemž tato vlna kulminuje průměrně po devíti týdnech od porodu. To vysvětluje vědecká zjištění, že poporodní ztráta vlasů se nejčastěji objevuje v období od dvou do čtyř měsíců od porodu. Obvykle pokračuje ještě dalších 6 až 24 týdnů a jen velmi zřídka přetrvává déle než rok.
Poporodní ztráta vlasů je tedy naprosto běžná a přirozená záležitost a z hlediska zkušených matek, které si jí již prošly, se jedná o opravdu minimální problém. Takže nevěšte hlavu, vše se vrátí do normálu! Faktem ale zůstává, že pro ženu, která s žádným podobným nadměrným padáním vlasů nemá zkušenost, se jedná o téměř panickou situaci!
My ovšem víme, co vám tohle stresující období pomůže překonat (a není toho tak moc):
1. Správná péče
Ano, vlasy vám opravdu vypadají, to je ta špatná zpráva. Proto je na místě sáhnout po správné vlasové péči, která podpoří jejich růst. Vyberte si třeba komplexní řešení od značky Renokin. Využijte společné síly šamponu Renokin, který bojuje proti vypadávání vlasů a podporuje jejich růst, a kondicionéru Renokin. Ten zajistí celkovou revitalizaci vlasů a jejich výživu. Do třetice všeho dobrého bude vaším spojencem sérum proti vypadávání vlasů Renokin, které díky vyspělé technologií nanokapslí dostane své účinné látky až pod pokožku hlavy a zajistí tak obnovení růstu vlasů a zdraví vlasových folikul. Protože bez zdravého vlasového váčku není krásných vlasů!
Pelo Baum sérum Zastavte konečně vypadávání vlasů a získejte opět husté vlasy, po kterých toužíte. Peptidy, přírodní výtažky a vitamíny v séru Pelo Baum společně s technologií nanokapslí udržují vlasovou část hlavy zdravou a vlasům poskytují dostatek klíčových živin. Vlasy díky tomu přestávají vypadávat, šedivět, a naopak začínají opětovně růst v té nejlepší kvalitě. 2 200 Kč
2. Nový styl
Využijte ve svůj prospěch i kadeřníka. Když je šikovný, dokáže totiž udělat zázraky! Vyzkoušejte kratší účes – zkrácený střih přidá vlasům na objemu. Jestli se řadíte k majitelkám dlouhých kadeří, můžete si nechat „vystřihnout“ dlouhou ofinu à la Brigitte Bardot, kdy po stranách obličeje zůstanou vlasy delší. Na tenhle styl nedají dopustit ani mnohé celebrity. Proč? Protože v něm nikdo nepozná, že se zrovna potýkáte s nadměrným padáním vlasů. Plnost a vzdušnost účesu dodá i sestříhání vlasů.
Jestli se vám nechce kštici obětovat, můžete na to jít i jinak – barvou. Právě změna barevného odstínu dokáže divy. Máte-li tmavé vlasy, nechte si zesvětlit drobné pramínky kolem obličeje. Opticky přidají účesu na objemu. Mnohdy ale stačí jen tak málo, jako změnit svůj zaběhlý účes. Nosíte vždy pěšinku na straně? A co kdybyste si ji zkusila vytvořit uprostřed hlavy?
Ze stresu nebo kvůli hormonům? Padání vlasů lze zamezit
Jakkoliv se stále hovoří spíše o pánském plešatění, tento problém obtěžuje ve stejné míře i ženy. A přitom právě pro ženu bývá ztráta vlasů jedním z faktorů určující její sebevědomí a celkovou spokojenost se životem. To přece není málo! Pojďme se tedy zaměřit na tento problém, i když se o něm moc nemluví.
Typy plešatění: Když se s problémem už narodíte aneb vrozená hypotrichóza
Termín hypotrichóza používají dermatologové pro popis stavu, kdy nevyrůstají žádné vlasy. Na rozdíl od alopecie, která popisuje stav, kdy vlasy vypadávají (nebo vypadaly) z míst, kde původně rostly, hypotrichóza se vztahuje na oblasti kůže, kde vlasy ani ochlupení nikdy nerostly. Jedince postihuje od narození a většinou se s ní musí vypořádávat po celý život.
Proč jsou po létě vaše vlasy unavené a zničené?
Léto je sice super, samé koupání, teplíčko a slunce. Ale pro vaše vlasy toto letní období velký kamarád není!
Nejezte tato jídla, vypadají vám po nich totiž vlasy
Na plešatění má vliv hodně faktorů. Jedním z nich je i strava. Jaká jídla bohaté kštici opravdu nesvědčí? Tady je seznam těch nejhorších. Spojení sice není 100% prokázané, ale i tak je dobré mít aspoň povědomí, ne?
Typy plešatění: Androgenní alopecie aneb striktně mužská záležitost. Nebo ne?
Androgenní alopecie je zodpovědná za více 95% problémů, které muži řeší s plešatěním. Dámy tento problém naštěstí většinou řešit nemusí, ačkoliv se najdou (bohužel) i výjimky.