Proč jsou po létě vaše vlasy unavené a zničené?
Léto je sice super, samé koupání, teplíčko a slunce. Ale pro vaše vlasy toto letní období velký kamarád není!
Ten pocit volně vlajících vlasů a sluníčko, to jsou rozhodně jedny z nejlepších věcí na létě, zejména když sluníčko z vlasů vytáhne trochu barvy a prosvětlí v nich proužky. Ale víte, že sluníčko nemá na vlasy zrovna pozitivní vliv? Vystavování ultrafialovým paprskům ničí proteiny (zejména keratin) ve vlasech a kštice potom vypadá unaveně. Oslabené vlasy navíc nejsou schopny snést tlak, mění se jejich fyzické vlastnosti (samozřejmě negativním směrem) a vlasy se třepí, lámou, vypadávají. Slunce vlasy vysušuje a celkově vyčerpává. Sluncem poškozené vlasy pak vypadají jako suchá sláma.
Toto poškození se nejvíce týká vlasů v okrajových částech skalpu. Vlasy, které jsou husté a silné, jsou tradičně poškozeny méně než vlasy jemné. Spojení mezi sluncem a poškozením tak může být mnohem větší, než byste očekávali a může silně ovlivnit vzhled a kvalitu vlasů.
Ochrana před UV
Odborníci doporučují své vlasy chránit sprejem s ochranným SPF faktorem. Neznamená to ovšem, že byste si měli do vlasů stříkat svůj opalovací krém či olej. Je třeba sáhnout po přípravku určeném přímo na použití na vlasy. Tyto spreje jsou vhodné i jako ochrana pokožky pod vlasy před rakovinou kůže, protože tato choroba se nevyhýbá ani oblasti skalpu. Jak vysoký by ochranný faktor měl být? Platí to samé jako u opalovacích krémů, čím vyšší, tím lepší.
Také pigment obsažený ve tmavých vlasech dokáže „odfiltrovat“ poškození lépe, než je tomu u pigmentu ve světlých vlasech. Pigment působí proti porušení proteinů, při němž dochází k poškození vlasu. Toto odfiltrování je důvodem, proč se naše vlasy při dlouhodobém pobytu na slunci zesvětlí.
Vlasová mezoterapie vám dokáže vrátit bujnou hřívu Termín mezoterapie se poslední dobou skloňuje v mnoha různých spojeních. Jednak je to účinný způsob omlazení (ale o tom až příště), jednak možnost, jak podpořit růst vlasů na hlavě. Což se může hodit, protože se ztrátou vlasů během svého života mají alespoň jednou zkušenost dva ze tří mužů a o něco menší počet žen.
Vlasy jako vodník
Koupání k létu neodmyslitelně patří. Jenže pokud zvolíte plavčo v bazénu, může se snadno stát, že vaše vlasy chytí nazelenalý odstín. Nejčastěji tento problém postihuje zesvětlené vlasy, nicméně zelenkavou barvu mohou „chytit“ i vlasy přírodně světlé. Kde se bere?
Na vině není pouze chlór, ale také měď, která se ve vodě nachází. Znáte přece onu zelenou patinu, kterou měď chytá například jako rámeček na obrazy. Molekuly chlóru jsou uvězněny ve vlasech a oxidují kovy, které se ve vodě nacházejí ve stopovém množství. A je to právě zoxidovaná měď, která mění barvu vlasů do žabincových odstínů.
Chlór ovšem vlasy ničí i jinak než nežádoucím odstínem. Svrchní vrstvy vlasové kutikuly mají strukturu podobnou taškám na střeše a působením chlóru začínají nadzdvihávat. To umožní chlorované vodě proniknout až do jádra vlasů, které jsou pak křehké a třepí se. Sami jste si určitě všimli, že se v létě (zejména pokud se řadíte k náruživým plavcům) třepí výrazně víc než v jiném období. Nejvíce postiženy jsou pak logicky vlasy barvené, odbarvené či chemicky rovnané.
S koupáném souvisí i další věc, která vlasům moc nesvědčí, a to hrubé česání, kartáčování nebo fénování. Hrubé rozčesávání vlhkých vlasů může způsobit jejich vypadávání rovnou od kořínků, a to už nemluvíme o tom, že dochází také k lámání vlasů. Odborníci proto na pročesávání vlhkých vlasů doporučují používání hřebenu s širokými mezerami mezi zuby. Vlasy také nikdy drhněte ručníkem, abyste je vysušili!
Je tedy jasné, že je po létě třeba sjednat pro vlasy nápravu. Co takhle dopřát si kůru se sadou přípravků podporujících růst vlasů od značky Renokin?
Pelo Baum sérum Zastavte konečně vypadávání vlasů a získejte opět husté vlasy, po kterých toužíte. Peptidy, přírodní výtažky a vitamíny v séru Pelo Baum společně s technologií nanokapslí udržují vlasovou část hlavy zdravou a vlasům poskytují dostatek klíčových živin. Vlasy díky tomu přestávají vypadávat, šedivět, a naopak začínají opětovně růst v té nejlepší kvalitě. 2 200 Kč
Pelo Baum šampon Bojujte proti vypadávání vlasů již během jejich mytí! Revitalizační šampon Pelo Baum posílí vaše vlasy i pokožku hlavy, a vlasům zároveň dodává objem a lesk. Zajistí to koktejl peptidů, vitamínů a přírodních výtažků. Výsledkem jsou krásné a zdravé vlasy, u nichž se nemusíte obávat žádného stylingu. 530 Kč
Pelo Baum kondicionér Dodejte lesk a sílu suchým vlasům. Už nemusíte mít strach z rozčesávání mokrých vlasů, s kondicionérem Pelo Baum se nebudou cuchat a hřeben či kartáč jimi krásně projede. Dopřejte svým vlasům kvalitní výživu, kterou pro skvělý vzhled potřebují. 470 Kč
Nejezte tato jídla, vypadají vám po nich totiž vlasy
Na plešatění má vliv hodně faktorů. Jedním z nich je i strava. Jaká jídla bohaté kštici opravdu nesvědčí? Tady je seznam těch nejhorších. Spojení sice není 100% prokázané, ale i tak je dobré mít aspoň povědomí, ne?
Typy plešatění: Androgenní alopecie aneb striktně mužská záležitost. Nebo ne?
Androgenní alopecie je zodpovědná za více 95% problémů, které muži řeší s plešatěním. Dámy tento problém naštěstí většinou řešit nemusí, ačkoliv se najdou (bohužel) i výjimky.
Vlasová mezoterapie vám dokáže vrátit bujnou hřívu
Termín mezoterapie se poslední dobou skloňuje v mnoha různých spojeních. Jednak je to účinný způsob omlazení (ale o tom až příště), jednak možnost, jak podpořit růst vlasů na hlavě. Což se může hodit, protože se ztrátou vlasů během svého života mají alespoň jednou zkušenost dva ze tří mužů a o něco menší počet žen.
Typy plešatění: Za jizvící alopecii může zánět. Zbavit se ho ovšem není lehké
Jizvící alopecie (cicatricial alopecia) je skupina onemocnění projevujících se ztrátou vlasů. Diagnostikována je zhruba u tří procent pacientů, které problém plešatění řeší se svými lékaři. Jedná se o záležitost, která postihuje jak muže, tak ženy, a to bez rozdílu věku.
Typy plešatení: Telogenní efluvium způsobuje šok a stres. Takže radši relaxujte!
Efluvium je ztráta vlasů, kterou definuje nepřirozený vývoj růstového cyklu vlasu. Rozlišujeme dva druhy, telogenní a anagenní. My se dnes zaměříme na první zmíněné.