Účinky stresu na vaši pokožku a 9 tipů, jak je zmírnit
Lidé všech věkových kategorií nyní více než kdykoliv jindy na sobě pociťují rostoucí úroveň stresu způsobenou nejistou zdravotní a finanční situací a obecným ekonomickým prostředím, studiem, prací, rodinnými problémy.
Je potřeba si uvědomit, že stres ovlivňuje celé vaše tělo, včetně vlasů, nehtů a pokožky. Protože stres je běžnou součástí života, velmi záleží na tom, jak se s ním naučíte zacházet. My pro vás máme několik tipů.
Jak stres ovlivňuje pokožku
Stres způsobuje chemickou reakci ve vašem těle, díky které se pokožka stává citlivější a reaktivnější. Také ztěžuje a zpomaluje hojení nejrůznějších kožních problémů.
Všimli jste si někdy, že vybuchnete zbytečně více, když jste ve stresu? Je to proto, že stres způsobí, že vaše tělo vytváří hormony, jako je kortizol. Kortizol ovlivňuje žlázy v pokožce, které následně produkují více tuku. Mastná pokožka je náchylnější k akné a dalším kožním problémům.
Stres také zhoršuje kožní problémy
Stres může například zhoršit psoriázu (lupénku), rosaceu (růžovku) a nejrůznější ekzémy. Může také způsobit kopřivku a jiné další typy kožních vyrážek nebo vyvolat pupínky. Zasahuje do každodenní péče o pleť. Pokud jste ve stresu, častěji zanedbáváte svou denní rutinu, což může kožní problémy ještě zhoršit.
Pro mnohé jsou velmi stresující problémy s pokožkou. Někteří lidé se cítí nekomfortně z toho, jak jejich pleť vypadá. Toto napětí pak drží v sobě, což stres ještě zvyšuje. Pokud máte nějaký kožní problém, který se nehojí nebo se stále vrací, přehodnoťte, jak zvládáte stres.
9 tipů, jak zmírnit účinky stresu na vaši pokožku
Pravděpodobně se stresu nevyhnete úplně, ale můžete si osvojit některé tipy, jak to zvládnout lépe. Vyzkoušejte tyto přístupy, které se osvědčily nám v Medaprexu:
- Nezanedbávejte svoji pokožku, vaši každodenní pravidelnou rutinu. Postarejte se o pleť, i když jste unavení nebo ve stresu.
- Pravidelně cvičte. Je to velmi dobré pro vaše tělo, ale i pro pokožku.
- Udělejte si čas na to, abyste dělali něco, co vás baví, i když máte jen pouhých 10 minut. Relaxujte ve vaně nebo si přečtěte zajímavou knihu.
- Projděte se 20 minut venku.
- Procvičujte techniky zvládání stresu, jako jsou dechová cvičení, jóga, meditace nebo vizuální představy.
- Velmi důležitý je zdravý spánek. Dostatečně se vyspěte. Ideálních je sedm až osm hodin každou noc.
- Naučte se říkat ne. Je naprosto v pořádku stanovit limity a hranice, abyste snížili svou míru stresu.
- Mluvte s někým. Vyhledejte podporu u vašich přátel, partnera či partnerky nebo profesionálního terapeuta.
- Vyhýbejte se toxickým lidem a nepouštějte si je do svého života.
Pro zlepšení nálady a snížení stresu existuje mnoho účinných technik. Například sport, meditace, dobrá strava s obsahem vitamínů a bylin. Snížit stres vám pomohou také kvalitní doplňky stravy. Vyzkoušet můžete doplněk stravy Good Mood ANNA BRANDEJS. Jeho účinky pocítíte cca do hodiny! V případě, že chcete podpořit vaši imunitu vyzkoušejte doplněk stravy Imun 5 ANNA BRANDEJS.
Pečujte o sebe. Udělejte čas a dopřejte si den jen a jen pro sebe. Pečujte o své tělo a pleť. Hýčkejte se. Napusťte si vanu, zapalte svíčky, pusťte si příjemnou hudbu a udělejte si peeling obličeje i celého těla, dejte si pleťovou masku, pečujte o své vlasy a relaxujte! Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.
Zjistěte, jaký vliv má životní styl na vaši pokožku
Životní styl se zrcadlí nejen na celkovém zdraví organismu, ale také na stavu vaší pleti!
Psychodermatologie – když mysl „sžírá“ pokožku
Na špatném stavu pokožky a vlasů se může přímo podílet i špatný psychický stav. Například, existuje přímá souvislost mezi stresem vyvolanými záněty a akné, ekzémy, zhoršeným stavem vlasů apod.
Trpíte těmito „skrytými“ příznaky oslabené imunity?
Oslabená imunita se nemusí ihned projevit nemocí, naše tělo nám umí s dostatečným předstihem vyslat signály upozorňující na to, že s naší obranyschopností není něco v pořádku.
Volné radikály – co způsobují a které potraviny vám pomohou zmírnit jejich negativní dopad?
Volné radikály jsou nestabilní atomy, které v lidském těle poškozují buňky.. Před tímto negativním vlivem volných radikálů není uchráněna žádná buňka v těle. Volné radikály jsou v určité míře běžnou součástí lidského organismu, v některých situacích je však do těla dostáváme ve zvýšeném množství.
Prevence zánětu – co můžete udělat ihned pro to, aby zánět neoslaboval váš organismus
Pociťujete na sobě negativní dopady přetrvávajícího zánětu, jako jsou např. nespavost, zvýšená chuť k jídlu, rozostřený zrak, bolest hlavy, oteklé klouby apod. nebo prostě chcete nadměrným zánětům předcházet? Právě pro vás jsme připravili níže uvedené tipy.