Trpíte těmito „skrytými“ příznaky oslabené imunity?
Oslabená imunita se nemusí ihned projevit nemocí, naše tělo nám umí s dostatečným předstihem vyslat signály upozorňující na to, že s naší obranyschopností není něco v pořádku.
Přetrvávající zažívací potíže
Existují vědecké studie potvrzující přímou souvislost mezi silnou imunitou a přítomnosti určitých bakterií v zažívacím traktu. Zhruba 70 % - 80 % imunity člověka se nachází v trávicím traktu , tj. potíže s trávením, nadýmání či opakující se průjmy mohou být symptomy oslabené imunity!
Únava
Zejména v kombinaci se zažívacími potíži, únava je jedním z příznaků oslabeného imunitního sytému, v některých případech se dokonce může jednat o příznaky autoimunitního onemocnění. Únavu v kombinaci s dalšími příznaky uvedenými v tomto článku tak není radno podceňovat a určitě je žádoucí navštívit lékaře.
Pociťujete zvýšený stres
Vysoká úroveň stresu a imunitní systém spolu přímo souvisí. Naše tělo při stresu produkuje hormon kortizol, který oslabuje imunitní systém. Během stresových situací, naše tělo produkuje méně bílých krvinek a následně je více náchylné k nemocem.
Pokud jste tedy dlouhodobě ve stresu a zároveň pociťujete únavu, zažívací potíže či bolesti hlavy, je nejvyšší čas se zastavit a přehodnotit aktuální životní styl.
Rány se vám hojí déle a hůře
Pozorujete, že se vám rány na kůži hojí déle? Může to přímo souviset s tím, že oslabený imunitní systém není schopen dostatečně rychle a kvalitně regenerovat poškozené buňky.
Máte zvýšenou chuť k jídlu a přibíráte na váze
Tuk je pro tělo „jistota“ a obaluje se jím zpravidla v době zvýšeného stresu. Zároveň, tukové tkáně produkují látky, které tělu pomáhají potlačovat záněty. Na druhou stranu, obézní lidé mají tendenci k oslabenému imunitnímu systému.
Jak posílit imunitu?
Výše uvedené symptomy naznačují, jak imunitní systém posílit, způsoby jsou:
- redukce váhy,
- omezení stresových situací,
- zdravá životospráva, včetně pitného režimu,
- více pohybu,
- doplnění látek či potravin, které pomáhají s potlačením zánětů, např. zázvor, zelený čaj, kurkuma, černý pepř, chilli papričky, vitamín C a dalších, a to prostřednictvím pestré stravy či doplňků stravy, např. Immunity ANNA BRANDEJS, DETOX ANNA BRANDEJS.
Volné radikály – co způsobují a které potraviny vám pomohou zmírnit jejich negativní dopad?
Volné radikály jsou nestabilní atomy, které v lidském těle poškozují buňky.. Před tímto negativním vlivem volných radikálů není uchráněna žádná buňka v těle. Volné radikály jsou v určité míře běžnou součástí lidského organismu, v některých situacích je však do těla dostáváme ve zvýšeném množství.
Prevence zánětu – co můžete udělat ihned pro to, aby zánět neoslaboval váš organismus
Pociťujete na sobě negativní dopady přetrvávajícího zánětu, jako jsou např. nespavost, zvýšená chuť k jídlu, rozostřený zrak, bolest hlavy, oteklé klouby apod. nebo prostě chcete nadměrným zánětům předcházet? Právě pro vás jsme připravili níže uvedené tipy.
SUPERFOOD - LUŠTĚNINY
Jen málo potravin poskytuje tak jedinečnou kombinaci zdravých nutrientů – výživných látek se snadnou vstřebatelností, jako je tomu právě u luštěnin. Zvýšení jejich příjmu může přinést množství blahodárných účinků pro zdraví.
SUPERFOOD - CELER
Celer je superpotravina, která vás překvapí svým přínosem pro zdraví.
Únava
Únava může mít hodně příčin. Přinášíme vám několik tipů, jak se s ní poprat.