Tohle jsou ty největší chyby, které děláte při hubnutí
S jarem přichází změna. A není to zdaleka jenom o rozkvétajících květinách na zahrádce nebo jarním úklidu. Jaro je také obdobím, kdy se mnoho lidí soustředí na shazování zimních kil a „přípravu“ postavy na léto. Pokud chcete do léta zhubnout, přesvědčte se, zda neděláte některou z následujících chyb!
Jíte příliš sacharidů
Pokud chcete zhubnout, první věc, které byste měli ve stravě ubrat, jsou škrobové sacharidy. Vyhýbejte se bílému pečivu a bílé rýži, bramborám, smaženým pokrmům a polotovarům. Svoji pozornost naopak zaměřte na zdravé tuky jako je avokádo a různé typy ořechů (pozor ovšem na jejich množství, i zdravé tuky jsou tuky) a samozřejmě navyšte příjem ovoce a zejména zeleniny. Také si navykněte popíjet vodu s vymačkaným citronem.
Cvičíte pořád stejnou sestavu
Tělo si na cvičení, pokud jej provádíte pořád, zvykne. Naopak hubnutí je daleko rychlejší, pokud čas od času tělo překvapíte jiným typem cvičení. Měnit můžete typy cvičení, zvyšujte a snižujte intenzitu i délku tréninku. Pokud chcete skutečně „zaútočit“ na tuk, vyzkoušejte tzv. „high intensity interval training čili HIIT“. Tento typ cvičení zahrnuje kratší sekvence kardia za vyšší intenzity. Tím, že zvýšíte srdeční tep, zrychlíte metabolismus a začnete pálit obří množství kalorií. Pokud chcete cvičením hubnout, rozhodně byste se při aktivitě měli zapotit.
Nic nepočítáte
Na každého půl kila, co chcete shodit, je třeba vytvořit deficit 3500 kalorií. To lze zvládnout jak snížením přijatých kalorií, tak zvýšenou fyzickou aktivitou. Většina lidí má tendenci přeceňovat spálené kalorie při cvičení, stejně tak jako podceňovat množství přijatých kalorií, takže to počítejte! Zapamatujte si, že hubnout bez snahy o lepší stravování a cvičení prostě nejde. Dlouhodobě prostě musíte tyhle dvě „metody“ pro úspěšné hubnutí kombinovat.
Jste ve stresu
Často přehlíženým faktorem v hubnutí je stres, který může mít za následek jak zastavení hubnutí, tak dokonce váhový přírůstek. Pokud jste vystresovaní na maximum, tělo produkuje hormon kortizol, který může způsobovat dokonce zvýšené ukládání tuku. A ruku na srdce, když je člověk ve stresu, má tendenci častěji sáhnout po sladkostech nebo po něčem z rychlého občerstvení. Zbavte se proto stresu a uvidíte, jak kila takřka samy mizí. Projděte se, dopřejte si čerstvý vzduch, meditujte, dělejte něco, co vás baví, smějte se, zavolejte kamarádům nebo si udělejte jen čas sami na sebe. To vše pomůže ulevit vaší přetížené mysli. Vyrovnat se se stresem je důležitým faktorem úspěšného hubnutí.
Vyzkošejte ty nejlepší doplňky stravy na hubnutí z našeho eshopu: třeba doplněk stravy s čistým extraktem ze zelené kávy GREEN COFFEE by Brandeis Clinic, který podporuje hubnutí a stimuluje metabolismus.
Neposilujete svaly
Hodně lidí si myslí, že když cvičí několikrát do týdne kardio, že zhubnou. Chybu ovšem dělají, že opomíjí silový trénink. Čím méně svalů máte, tím pomalejší je váš metabolismus. Pro hubnutí a silné tělo je třeba zařadit i silový trénink. Nemusíte mít obavy, že se z vás stane bodybuilder a je třeba zvedat těžké váhy, stačí lehké činky nebo můžete cvičit s vlastní vahou, planky, kliky, dřepy jsou ideální!
Málo spíte
Nedostatek spánku zvyšuje hladinu stresu a při nevyspání se často dostavuje hlad. Když spíte méně než sedm hodin spánku, snižuje se hladina leptinu, hormonu zodpovědného za regulaci hladu. Pokud chcete zhubnout, prostě se vyspěte!
Pokud trpíte nedostatkem energie, je skutečně ideální se prospat, více sil vám ale dodá i doplněk stravy GRIFFONIA by Brandeis Clinic, který jako bonus stimuluje také hubnutí!
Jíte málo
Abyste zhubnuli, je důležité si hlídat počet přijatých kalorií. Na druhou stranu byste to ale s restrikcemi neměli přehánět! Příliš málo jídla vám totiž zpomalí metabolismus. Pokud sníte méně, než kolik vyžadují základní biologické procesy v těle (tato hranice se pohybuje zhruba na 1200 kaloriích denně), tělo se přepne do „survival“ módu. Navíc začne brát energii z míst, odkud opravdu hubnout nechcete, ze svalů. Jíst byste zkrátka měli tak akorát, abyste nebyli hladoví. Dopřejte si ideálně snídani, oběd a večeři a mezi hlavními jídly lehkou svačinku. Jíst byste tedy měli asi každé tři až čtyři hodiny, díky čemuž budete sytí a zároveň tak budete chráněni před návaly hladu a následným přejídáním.
Nepijete kávu
Kofein je stimulant centrálního nervového systému a jeho konzumace může zrychlit váš metabolismus o 5 až 8% (díky čemuž za den spálíte od 98 až po 174 kalorií navíc). Jinak si také můžete dát zelený čaj. Katechiny a další antioxidanty v něm obsažené váš metabolismus mohou zrychlit až o 12%!
Ve stravě máte málo bílkovin
Nějaký podíl bílkovin by mělo mít každé jídlo, které zkonzumujete. Tělo je potřebuje pro zachování a regeneraci svalů, které jsou, jak už víme, pro hubnutí velmi důležité.
Pro zachování duševního a tělesného mládí a vitality, které tolik souvisí i s hubnutím a tělesným zdravím, vyzkoušejte doplněk stravy YOUNG 4 EVER by Brandeis Clinic.
Tohle je jediný článek, který si musíte přečíst, pokud chcete svou pleť skutečně chránit před ultrafialovým zářením
To, že byste se měli alespoň v létě přes poledne chránit před ultrafialovými paprsky, pravděpodobně víte. Víte ale, že to zdaleka nemusí dostačovat? Jak moc jste v oblasti přípravků na opalování a ochraně pleti vzdělaní?
Zelený čaj podpoří zdraví srdce a sníží cholesterol. Je lepší si dát šálek nebo doplněk stravy?
Zelený čaj milují východní kultury pro jeho pozitivní vliv na celý organismus po staletí. Lístky tohoto čaje neprocházejí procesem fermentace tak jako čaj černý, zůstává v něm proto zachován vysoký obsah zdraví prospěšných látek. Pokud vám ovšem zelený čaj z nějakého důvodu nechutná (mnoho lidí jej popisuje jako velmi hořký či bez chuti), spolehnout se na jeho účinky můžete i prostřednictvím doplňků stravy.
Dejte si pozor na řídnutí kostí, trpí jím téměř milion Čechů
V České republice postihuje osteoporóza čili řídnutí kostí zhruba 7 až 8% populace. Jaká je nejvhodnější prevence tohoto onemocnění, které může mít za následek mimo jiné frekventované fraktury a zhoršenou kvalitu života?
Hořčík je důležitý pro zdraví srdce i celého organismu. Zkontrolujte si, zda ho nemáte nedostatek
Zvážíme-li, jaké důležité role hraje hořčík v lidském organismu, a navíc také fakt, že jeho nedostatek je jedním z nejběžnějších mezi nedostatky živin v populaci, nabízí se myšlenka, zda by nebylo vhodné pravidelně užívat doplněk stravy s jeho obsahem a také konzumovat potraviny, které jsou na hořčík přirozeně bohaté. Přečtěte si, proč je dostatečná hladina hořčíku pro organismus klíčová.
Enzym telomeráza je klíčem k zachování mládí i zdraví. Podpořte její aktivitu
Za objev enzymu telomerázy a popsání stárnutí získal vědecký tým v roce 2009 Nobelovu cenu za fyzilogii a medicínu. Není se čemu divit. Tento vpravdě revoluční objev totiž nejen, že osvětluje proces stárnutí organismu, ale dokonce má i vysoký potenciál ohledně toho, jak stárnutí přirozeně zpomalit.