Bouráme mýty o čištění pleti
Není pravda vše, co se o čištění pleti a pleti jako takové dočtete na internetu. Vybrali jsme si čtyři mýty, které je podle nás třeba vyvrátit!
1. Póry je třeba před čištěním otevřít
Ačkoliv spousta výrobců kosmetických produktů tvrdí, že jedině ten jejich dokáže ve spojení s teplou vodou otevřít póry a usnadní tak jejich čištění, tohle tvrzení zkrátka ve světle faktů neobstojí. Póry svoji velikost nemění, ba dokonce se ani neotevírají či nezavírají. Ve skutečnosti je to právě teplá voda, která uvolňuje nečistoty, mastnotu a make-up uvnitř pórů. Když se nečistoty uvolní, je pak logicky jednodušší pleť vyčistit. Nicméně to rozhodně není tak, že se póry otevřou, nečistoty z nich vypadají, a pak se zase zavřou.
Obdobně jako samotná teplá voda fungují různé čistící přípravky na pleť, samozřejmě ale s mnohem větší intenzitou. Třeba peeling si na pomoc místo teplé vody může brátaktivní látky, jako kyselinu L-mandlovou a kyselinu salicylovou. Na rozdíl od drhnutí pleti teplou vodou vám ale u specializovaných přípravků při jejich správném použití nehrozí žádné nebezpečí. To u teplé vody nelze říci – pokud byste si totiž pleť čistili až příliš teplou vodou, zbavíte svoji pleť důležitého přirozeného mazu. Ten je pokožce vlastní a jeho nedostatek se posléze projevuje podrážděním, zčervenáním a pocitem suché pleti. Tohle určitě známe každá na vlastní kůži!
2. Bez zkrášlujících procedur ani ránu
Různé rituály péče o pleť, na kterých v současnoti tvrdě „rejžuje“ nejeden spa a kosmetický salon, nejsou samospásné. Určitě jsou příjemné, určitě pleť (dočasně, zhruba v horizontu pár dnů po proceduře) rozzáří, ale zázračnou moc, aby změnily strukturu pleti v krátkodobém i dlouhodobém horizontu, to nemají. Například pokud řešíte problém s akné, vyplatí se více než návštěva kosmetického salónu na proceduru spíše zajít za dermatologem. Personál v salonu často poskytuje tu samou rutinní péči každému, a to je přesným opakem toho, je třeba. Každý člověk je přece individualita, a platí to i u pleti a péči o ni.
3. Z čokolády a tučného jídla budete mít pupínky
Chleba se sádlem nebo čokoládové tyčinky sice nejsou úplně ideálním zdrojem živin a rozhodně je nelze považovat za zdravé – ať už pro celé tělo, nebo jenom pro váš pas, ale svádět na ně naše pupínky, to bychom podle odborníků neměli. Na druhou stranu, provázanost projevů akné a stravy je evidentní. Pokud vás trápí nesrovnalosti pleti, omezte jídla bohatá na sacharidy a mléčné produkty. Spíš z nich vám může na tváři „něco vyrašit“.
4. Přírodní rovná se nejlepší
Díky propracovanému marketingu se v posledních letech rozjela přímo „přírodní“ mánie. Vše, co má nálepku „přírodní“, se hodnotí jako to pravé ořechové pro vás. Nic ovšem neprokazuje, že co je přírodní, je účinnější a bezpečnější. Navíc, ohledně označování produktů slovem „přírodní“ panuje značná volnost, regulace v tomto odvětí poněkud pokulhává. Mimochodem, pořádnou alergickou reakci vám může způsobit úplně stejně látka extrahovaná přímo z přírody, jako ta vyrobená v laboratoři. Nejlepší zkrátka je nepodléhat falešným trendům a najít si produkt, který vaší pleti bude vyhovovat, a ten používat. Bez ohledu na to, zda jsou jeho ingredience 100% přírodní, či nikoliv.
Dermaheal CC krém pohledem blogerek
Byli jsme zvědaví, zda CC krém zvládá takzvanou kompletní korekci (Complete Correction), jak tvrdí jeho název. Poslali jsme proto tento produkt čtyřem známým českým i slovenská blogerkám, aby ho odzkoušely na vlastní kůži a podělily se o jejich reálnou zkušenost. Pokud uvažujete o koupi tohoto multifunkčního krému, následující recenze i s obrázky mohou být velmi užitečné.
Druhy hyperpigmentace na naší pokožce
Hyperpigmentace je stále častějším problémem, který se na naší pokožce může objevit. Má hned několik příčin jako je sluneční záření či hormonální změny, ale také je jí hned několik druhů. My vám nyní tyto druhy popíšeme, abyste věděli, jak vypadají a také vám řekneme, co jednotlivé druhy způsobují.
Jak vyhrála Cynthia Nixon boj s růžovkou - chronickým zarudnutím pleti
Kdo by to byl řekl, že Cynthia Nixon a.k.a. Miranda, hvězda Sexu ve městě trpí těžkou růžovkou (rosacea). Její příznaky jsou natolik agresivní, že jí nejen nabourali sebevědomí a způsobily stres, ale dokonce se Cynthia stala mluvčí Národní Rosacea společnosti v Americe.
Vše, co potřebujete vědět o parabenech v kosmetice
Všude pořád slyšíme, že bychom si měli vybírat kosmetiku, která neobsahuje parabeny, ale co vlastně ty parabeny jsou? Pojďme se problematice podívat pořádně na zoubek.
Hyperpigmentace - Pihy, kam se podívám
Pihy má každý, někdo jich má více a někdo zase méně. Důležité ale je tyto shluky pigmentu pravidelně kontrolovat. Zda se jejich tvar, velikost a barva nějak nemění. Z pih a mateřských znamének totiž může vzniknout ...