Hyperpigmentace - Pihy, kam se podívám
Pihy má každý, někdo jich má více a někdo zase méně. Důležité ale je tyto shluky pigmentu pravidelně kontrolovat. Zda se jejich tvar, velikost a barva nějak nemění. Z pih a mateřských znamének totiž může vzniknout ...
... melanom tedy zhoubný nádor, který je třeba léčit včas. Pigmentové skvrny nás ale dokážou pěkně potrápit i jiným způsobem. Pokud patříte mezi ty, kteří i po krátkém pobytu na slunci trpí pigmentovými skvrnami, víte, o čem je řeč. Jak na zrádný pigment vám poradíme právě teď.
Jak bojovat s hyperpigmentací?
Hyperpigmentace vzniká při nahromadění melaninu tedy kožního barviva, které na ni vytváří hnědé ohraničené skvrny. Nejčastěji se setkáváme se skvrnami na obličeji, protože je vystaven téměř nepřetržitému slunečnímu záření. Na tvorbu nadměrné pigmentace jsou také náchylné ruce, krk a dekolt. Skvělým pomocníkem v boji proti hyperpigmentaci je White Balance Brightening Serum. Přípravek obsahuje látky, které rozjasňují pleť. Nevysušuje ani nedráždí a nezpůsobuje rozvoj bílých skvrn. Na místech aplikace tedy pokožka určitě nebude probělena. Zároveň působí jako prevence proti vzniku nadměrné pigmentace a pomáhá zjemnit tón pleti.
S hyperpigmentací se často potýkají těhotné ženy. V tomto období často dochází ke ztmavnutí pih a výskytu tmavých skvrn v obličeji. Jedná se o takzvané chaosma. Těhotným ženám doporučujeme rozjasňující CC krém Dermaheal pro kompletní korekci, který dokáže efektivně zabránit a překrýt všechny nedostatky pleti, včetně pigmentových skvrn. Tento multifunkční krém je oblíbeným pomocníkem mnoha žen.
Můžeme se také setkat se stařeckými skvrnami neboli jaterními. Ty obvykle vznikají ve vyšším věku z důvodu poruchy funkce jater. Množství pigmentace na obličeji může také ovlivnit užívání antikoncepce. Díky hormonům se tak na tvářích nebo na čele mohou objevit hnědé ohraničené mapy. V těchto případech Vám budou pomocníky produkty Dermaheal, které prostřednictvím technologie nanokapslí účinně s hyperpigmentací bojují.
Pozor na maligní nadměrnou pigmentaci!
Na rozdíl od předchozích typů nadměrné pigmentace, tedy benigní, je maligní hyperpigmentace velice nebezpečná. Pokud zaznamenáte jakoukoli změnu pihy či mateřského znaménka na těle, ihned zajděte k lékaři. Může se jednat o zhoubný nádor melanom. Ideálně si nechte vždy alespoň jednou ročně preventivně zkontrolovat všechna znaménka dermatologem.
Jak léčit jizvy
Přesto, že existuje několik druhů jizev, příčina všech je stejná. Jizvy vznikají hlubokým zásahem do kůže v podobě poranění, operačního zákroku, plastické operace, popáleniny, akné, oparu, neštovic a dalších běžných i méně běžných příčin. Hojení jizvy je poměrně náročný proces, který vyžaduje dodržování a pravidelnost a trvá až 6 měsíců. Při hlubokých jizvách či hojení kůže po rozsáhlých poraněních může léčba trvat i déle a je potřeba začít co nejdříve.
Jak pečovat o pleť s rozšířenými žilkami?
Rozšířené žilky neboli odborně kuperóza se může projevit již v mládí. Nejčastější a nejviditelnější je jejich výskyt na obličeji, můžeme je ale pozorovat také na těle. Dá se s nimi účinně bojovat?
Jak chránit pokožku před mrazem?
Jak se zdá z venkovních teplot, letošní zima dorazila teprve před několika dny a chvíli s námi vydrží. Venku je sice místy slunečné, ale ukrutně mrazivé počasí. V mrazu nejvíce trpí naše pleť, rty, ruce ale také vlasy. Jak pečovat o pokožku těchto částí těla při mínusových teplotách? Poradí náš článek.
Jak na účinné odstranění jizev
Jizvy vznikají po zásahu či poranění kůže do škáry a hlouběji. Mezi časté příčiny vzniku patří běžná operace, plastická operace, císařský řez při porodu, popáleniny, akné, opar, neštovice a další. Jizvu nejlépe ovlivňujeme při jejím hojení. Je hned několik způsobů, jak pomoci hojení tedy zmizení jizvy, které můžete zvolit.
Strie v těhotenství
Strie jsou jednou z nejobávanějších kožních problémů nastávajících maminek. Jejich vznik a množství často ovlivňují dědičné faktory a kvalita péče o kritické partie v průběhu těhotenství. Strie vznikají nejčastěji v závěru devítiměsíčního období, kdy se kůže nejvíce napíná a roztahuje. Proti striím neexistuje stoprocentně účinná prevence, ale obecně platí rada - mazat, mazat, mazat. Když už se strie objeví, nepropadejte panice, dá se proti nim bojovat i s nimi žít.