Druhy hyperpigmentace na naší pokožce
Hyperpigmentace je stále častějším problémem, který se na naší pokožce může objevit. Má hned několik příčin jako je sluneční záření či hormonální změny, ale také je jí hned několik druhů. My vám nyní tyto druhy popíšeme, abyste věděli, jak vypadají a také vám řekneme, co jednotlivé druhy způsobují.
Hyperpigmentace může mít různé velikosti od malých skvrnek až po rozsáhlé mapy, které mohou pokrývat velkou část naší pokožky. Také jejich barva se může lišit, od světle hnědé až po černou. A také povrch skvrny může být různý.
Jaterní skvrny:
Drobné skvrny:
Melanom:
Pihy:
Jak vyhrála Cynthia Nixon boj s růžovkou - chronickým zarudnutím pleti
Kdo by to byl řekl, že Cynthia Nixon a.k.a. Miranda, hvězda Sexu ve městě trpí těžkou růžovkou (rosacea). Její příznaky jsou natolik agresivní, že jí nejen nabourali sebevědomí a způsobily stres, ale dokonce se Cynthia stala mluvčí Národní Rosacea společnosti v Americe.
Vše, co potřebujete vědět o parabenech v kosmetice
Všude pořád slyšíme, že bychom si měli vybírat kosmetiku, která neobsahuje parabeny, ale co vlastně ty parabeny jsou? Pojďme se problematice podívat pořádně na zoubek.
Hyperpigmentace - Pihy, kam se podívám
Pihy má každý, někdo jich má více a někdo zase méně. Důležité ale je tyto shluky pigmentu pravidelně kontrolovat. Zda se jejich tvar, velikost a barva nějak nemění. Z pih a mateřských znamének totiž může vzniknout ...
Jak léčit jizvy
Přesto, že existuje několik druhů jizev, příčina všech je stejná. Jizvy vznikají hlubokým zásahem do kůže v podobě poranění, operačního zákroku, plastické operace, popáleniny, akné, oparu, neštovic a dalších běžných i méně běžných příčin. Hojení jizvy je poměrně náročný proces, který vyžaduje dodržování a pravidelnost a trvá až 6 měsíců. Při hlubokých jizvách či hojení kůže po rozsáhlých poraněních může léčba trvat i déle a je potřeba začít co nejdříve.
Jak pečovat o pleť s rozšířenými žilkami?
Rozšířené žilky neboli odborně kuperóza se může projevit již v mládí. Nejčastější a nejviditelnější je jejich výskyt na obličeji, můžeme je ale pozorovat také na těle. Dá se s nimi účinně bojovat?