Taky vás trápí strie? Odhalili jsme pro vás devět největších mýtů
Strie se dělají kvůli tloustnutí, problém s nimi mají jenom ženy, hubených se netýkají, opálení na ně pomáhá… Vzali jsme si na paškál devět největších mýtů o striích a rozhodli jsme se jim podívat na zoubek.
Mýtus č.1: Strie trápí jenom ženy
Možná už jste to zaslechli, možná ne, ale každopádně je třeba to stále připomínat. Strie rozhodně nejsou problém, který trápí jenom ženy! Jasně, ženám se dost často objeví během těhotenství (nejčastěji v šestém a sedmém měsíci), nicméně objevit se klidně mohou i mužů. Samozřejmě nikoliv během těhotenství, ale třeba v pubertě. Navíc, u mužů dochází k nižší produkci kolagenu, který má na pleť a jizvičky na ní vyložené léčivé schopnosti.
Mýtus č.2: Strie způsobuje váhový přírůstek
Jakkoliv se to může zdát jako pravda, kdepak. Tohle je opravdu mýtus! Podle nejnovějších zjištění dermatologů nezpůsobuje strie ztloustnutí a následné „vytažení“ kůže, ale hormony! Logicky, s jistým obdobím růstu vznik strií souvisí. Jenže prapůvodcem jejich vzniku není onen „růst“ (čti tloustnutí), ale právě hormony, respektive změny jejich hladin a posléze změny metabolismu.
Zajímá vás tohle téma? Přečtěte si náš článek Známe pravou příčinu tvorby strií!
Mýtus č.3: Strie se objevují jenom na břiše
Kdo je má, ví, že tohle fakt není pravda. Když je příčinou strií těhotenství, pak prosím, nejčastěji se objeví na břiše. Ale nikde bohužel není psáno, že se neobjeví i na prsou, stehnech, lýtkách, hýždích, spodních zádech, vrchní části paží nebo kolem loktů a kolen. Ach jo!
Mýtus č.4: Když zhubnu, strií se zbavím
Ač by to znělo jako jasná věc, skutečnost je jiná. Protože strie nemají s tukem nic, co dočinění, ale jsou vlastně jizvami v dermis, ani zhubnutí jejich stav nijak výrazně nezlepší. Ale alespoň jednu dobrou zprávu máme – pokud se jedná o strie nové (růžové či červené), v této fázi ještě může cvičení pomoci. Jakmile však jednou zbělají, hubnutí nepomůže.
Mýtus č.5: Jsem hubená, strie se mě netýkají
Jak už jsme psali výše, strie nemají s váhou či tloušťkou nic moc společného, způsobují je změny hormonálních hladin v organismu a také genetické faktory. Například u teenagerů se mohou strie objevit kvůli hormonální změnám bez ohledu na váhu.
Mýtus č.6: Strie jsou pořád stejné
Kdepak, strie mění barvu. Krátce poté, co se objeví, jsou načervenalé či narůžovělé, kdy je jejich barva způsobena barvou cév, které jsou vidět skrze nekompaktní dermis. Jak se postupně cévy stahují, červené linky se mění na bílé či stříbřité kvůli tuku pod kůží. V průběhu času mohou strie ještě dále blednout. Barvu strií ovlivňuje i váš barevný tón pleti.
Mýtuš č.7: Když se opálím, strie zmizí
Faktem je, že opálení strie dokáže částečně překrýt. Ale rozhodně nezpůsobí jejich zmizení. V některých případech dokonce může naopak dojít k jejich zvýraznění, zejména jedná-li se o starší strie, jejich světlá barva na opálené pokožce ještě více vynikne. Tkáň s jizvami se totiž, na rozdíl od normální, neopaluje
Mýtus č.8: Dermabraze a mikrodermabraze vás strií zbaví
Ačkoliv mikrodermabraze napomáhá pleti lépe absorbovat AHA kyseliny a retinoidy, které se v léčbě strií využívají, na strie jako takové nemá žádný dopad. A v případě dermabraze, agresivnějších způsobu léčby, může dokonce dojít ke zhoršení problému.
Mýtus č.9: V průběhu času se strie zhojí samy
Žádná jizva se nezhojí sama, tudíž ani strie ne, bez ohledu na to, kolik času uběhne. Poškozená elastinová proteinová vlákna se samy nespraví.
Symptomy růžovky nejsou jen červené tváře. My naštěstí víme, jak se jich zbavit
Jestli jste si mysleli, že růžovka, či rosacea, znamená, že vám po pobytu v zimě zčervenají tváře, jste vedle jak ta pověstná jedle. Růžovka má mnoho projevů, které jsou často mnohem nepříjemnější, než jen probarvená tvář.
Trápí vás kruhy pod očima? Už nemusí. Víme, co pomáhá!
Řádně jsme „prolustrovali“ nabídku našeho e-shopu a vybrali jsme pro vás tři zaručeně funkčních přípravků, jejichž používáním vzniku nevzhledných kruhů pod očima zamezíte.
75% procent žen řeší problém s citlivou pletí. Patříte k nim také?
Citlivá pleť nepřiměřeně reaguje na vnější i vnitřní podněty. Výsledkem je zarudnutí, šupinky, pocity pnutí, svědění či pálení. Alarmující je, že tato nepříjemnost obtěžuje stále více lidí.
Bouráme mýty o čištění pleti
Není pravda vše, co se o čištění pleti a pleti jako takové dočtete na internetu. Vybrali jsme si čtyři mýty, které je podle nás třeba vyvrátit!
Dermaheal CC krém pohledem blogerek
Byli jsme zvědaví, zda CC krém zvládá takzvanou kompletní korekci (Complete Correction), jak tvrdí jeho název. Poslali jsme proto tento produkt čtyřem známým českým i slovenská blogerkám, aby ho odzkoušely na vlastní kůži a podělily se o jejich reálnou zkušenost. Pokud uvažujete o koupi tohoto multifunkčního krému, následující recenze i s obrázky mohou být velmi užitečné.