Velmi citlivá kůže se na peeling nehodí. Enzymatický peeling je ale vhodný i pro ni
Chtěli byste někdy vyzkoušet ten zázračný peeling, ale protože víte sami moc dobře, že máte pleť velmi citlivou, radši se mu vyhýbáte? Už nemusíte. Enzymatický peeling je tu pro vás!
Enzymatický peeling patří totiž k nejjemnějším metodám exfoliace. K odstranění odumřelých buněk pokožky využívá především přírodní látky - například aloe vera, dýni, ananas nebo další ovocné enzymy. V případě enzymatického peelingu Superfacial od Medik8 je to papája.
Hlavně příroda!
Enzymatický peeling nefunguje na bázi mechanické exfoliace jako klasické „kuličkové“ peelingy, tudíž pleť neodírá a nijak nedráždí. Odumřelé buňky ale neuvolňuje ani jako chemické peelingy. Enzymatické látky v peelingu „nestáhnou“ celou svrchní vrstvu pokožky, ale pouze urychlí přírodní exfoliační procesy – rozpustí odumřelou vrstvu buněk a odhalí její mladší, zdravější vrstvy. A protože neobsahují žádné kyseliny, tak jako chemické peelingy, zanechávají po aplikaci pleť s vyváženým pH.
Díky tomu všemu nemají v podstatě enzymatické peelingy žádné kontraindikace a nepříjemné vedlejší účinky. Pomáhá pokožce zbavit se odumřelých buněk, podporuje obnovu buněk, čistí póry a zlepšuje texturu a elasticitu pleti.Doporučují se dokonce jako prevence suché pleti a alergických reakcí!
A co tedy všechno enzymatický peeling umí?
Vaše pleť bude po použití enzymatického peelingu rozzářená a omlazená, zbavená nedokonalostí, a to vše bez nepříjemných následků v podobě dlouhodobější rekonvalescence jako u ostatních typů peeling. Pojďme si jeho výhody probrat jednu po druhé:
- Odstraňuje odumřelé buňky
- Stimuluje růst nových buněk
- Zlepšuje celkový tón pletí a její texturu
- Redukuje jemné linky a vrásky
- Zmírňuje příznaky suché pleti
- Redukuje začervenání
- Redukuje přítomnost toxinů v pleti
- Zvyšuje okysličení pleti
- Sceluje pleť se šupinkami
- Čistí póry a působí jako prevence pupínků a cyst
- Po aplikaci se póry jeví menší a tmavé skvrnky světlejší
- Pokožku rozzáří a vyhladí, dochází k omlazení pleti
- Je vhodný pro velmi citlivou pleť
- Díky tomu, že neprochází do hlubokých vrstev pleti není nutná dlouhá rekonvalescence jako u ostatních typů peelingu
Jaké enzymy peeling využívá?
Pro exfoliační použití se většinou využívají tzv. ovocné enzymy. Vybrali jsme pro vás ty, s nimiž se můžete setkat nejčastěji:
- DNA enzymy – získávají se z mořského planktonu. Zmírňují negativní účinky slunečního záření na pleti a chrání pleť před dopady stresu.
- Dýňové enzymy – najdeme je v semínkách dýně. Odstraňují odumřelé buňky kůže a stimulují jejich obnovu.
- Papájové enzymy – využívají se také jako podpora trávení a hubnutí, co se týče péče o pleť, „požírají“ odumřelé buňky kůže.
- Ananasové enzymy – mají protizánětlivé účinky, odstraňují odumřelé buňky a zlepšují texturu pleti.
- Kombinace ovocných enzymů – mají jemné exfoliační účinky, rozpouští odumřelé a mdlé buňky pokožky
Enzymatický není chemický
Ačkoliv pro laika možná není rozdíl mezi enzymatickým a chemickým peelingem rozdíl na první pohled zřetelný, vězte, že tam je. A výrazný! Na rozdíl od chemického peelingu totiž ten enzymatický nerozpouští celé svrchní vrstvy pleti, ale jen stimuluje přírodní exfoliační proces. Podporuje samostatné fungování pleti, která se poté sama zbavuje pouze odumřelých buněk a stimuluje jejich obnovu. Enzymatický peeling nedráždí pleť díky tomu, že nemá mikrodermabrazivní účinky (jako mechanický peeling) a udržuje v pleti vyvážené pH.
Jestli máte z peelingů obavy, nemusíte. Enzymatický peeling vám rozhodně neublíží, ba naopak! Vyzkoušejte například náš Superfacial Enzymatický Peeling od Medik8. Aplikují ho pouze vybraní odborníci, takže se můžete bez obav svěřit do jejich rukou.
Není chemický peeling jako chemický peeling. Víte, co obsahují?
Možná jste to netušili, ale výhod chemických peelingů využívá lékařská kosmetická péče již více než století! Jenže jak se v množství chemických peelingů zorientovat?
8 tipů, aby vaše oči vypadaly mladší: navykněte si na rutiny
Oko do duše okno, říká se často. Ať je to jak chce, každopádně jsou oči jedním z nejvýraznějších prvků naší tváře. Takže pokud toužíte po omlazení, bude nejlepší s ním začít právě u nich. A jako každá péče, i péče o oči vyžaduje pravidelnost.
Nejlepší přípravky proti vráskám z našeho e-shopu
Tenhle žebříček nemáme na svědomí my z Medaprexu, ale naši spokojení zákazníci. Pojďte se seznámit s pěti nejprodávanějšími produkty, které napomohou omlazení vaší pleti a zavelí do boje proti vráskám.
Nespěte na jednom boku. Budete mít vrásky!
Vážně, opakovaný spánek na tom samém boku je živnou půdou pro vznik mimických vrásek! Přečtěte si ještě 5 dalších faktů, které jste o vráskách nevěděli.
Seriál o kyselině hyaluronové: Věděli jste, že jí máte právě teď v těle 15 gramů?
Název kyselina hyaluronová v posledních letech zaznamenali ve spojení s bojem proti vráskám snad všichni. Že tahle šikovná pomocnice opravdu funguje, to už je prokázáno. My si ji ovšem tentokrát představíme z trochu jiného pohledu. Startujeme o ní totiž celý článkový seriál!