Chemická sloučenina, která se využívá při kosmetických ošetřeních střední intenzity
Nejčastěji se v kosmetice využívá při chemickém peelingu. Při něm dochází k odstranění svrchní vrstvy pokožky a jejímu nahrazení pokožkou novou.
Různé stupně koncentrace kyseliny trichloroctové ovlivňují hloubku procedury. Obvyklý, středně hloubkový peeling dokáže redukovat jemné vrásky, zlepšit stav kůže poškozené slunečním zářením. Redukuje stařecké skvrny a další formy nadměrné pigmentace, zjemňuje hluboké vrásky na obličeji a v dekoltu a také jemných linek nad horním rtem. Na pleti sjednocuje její barevný tón, rozzařuje ji a dodává obličeji výraznější kontury.
Rekonvalescence po peelingu je nutná
Po aplikaci peelingu s obsahem kyseliny trichloroctové dochází k viditelnému omlazení pleti. Stále se ovšem jedná o proceduru výrazně zasahující do pokožky, proto by ji měl provádět pouze odborně vyškolený personál. Doba rekonvalescence, kdy se odlupuje svrchní vrstva pokožky a je nahrazována novou, se liší podle typu pleti klienta a zejména síle peelingu.
Kromě využití v oblasti obličeje a dekoltu se využívá i pro redukci strií po celém těle, odstranění bradavic a dokonce i permanentního make-upu a tetování.