Vyzmizíkujte nechtěné negativní projevy nadměrného opalování na vaší pokožce
Ke zvýšené produkci melaninu, díky kterému je naše pokožka hezky „bronzová“, přispívá UV záření vnikající do kůže. Jenže, opalování má na naši pokožku a celkově organismus několik negativních vlivů. Stejné UV záření, které spouští produkci melaninu, způsobuje vyšší výskyt volných radikálů v našem těle, což následně může vést ke vzniku zánětů, oslabení imunitního systému a poškození proteinů kolagen a elastin, díky kterým je naše pleť hydratovaná a vypnutá.
Možná i vy jste už někdy slyšeli pojem „vrásky z opalování“, který odkazuje právě na poškozování těchto proteinů.
Jak ochránit pokožku při opalování?
Možností je hned několik a navzájem se nevylučují.
První z nich je používání širokospektrálních opalovacích krémů, které chrání před UVA i UVB zářením. Tyto opalovací krémy pomohou snížit množství produkovaných volných radikálů a poškození pokožky.
Dalším způsobem je doplnění látek, které přispívají k mladšímu vzhledu pokožky, např. prostřednictvím doplňků stravy. Jedná se např. o kolagen typu I, zinek, vitamín D, vitamín B7 apod.
Další možností je, že tělu poskytnete látky podporující zvýšenou produkci melaninu bez nutnosti nadměrného vystavování UV záření, jedná se na příklad o vitamín C či měď.
Jak ochránit organismus při opalování?
Přítomnost volných radikálů v organismus nemá negativní dopad pouze na kůži, ale imunitní systém celkově. Proto je v době nadměrného vystavování UV záření vhodné poskytnout tělu látky omezující negativní vlivy volných radikálů, mezi nejznámější z nich patří vitamín C, vitamín E, betakaroten, selen, zinek.
Negativní projevy nadměrnému vystavení UV záření lze sice potlačit i léky, při samotné prevenci si však vystačíte s produkty, které jsou volně dostupné, ať už se jedná o ovoce, zeleninu či doplňky stravy určené právě k detoxikaci organismu, případně mladšímu vzhledu pleti.
Na našich internetových stránkách jsou vám k dispozici oba typy doplňků stravy.
Collagen + 11 ANNA BRANDEJS obsahující vysoké dávky prémiového rybího kolagenu typu I, vitamín C, kyselinu hyaluronovou, zinek, vitamín E, měď apod., více o tomto produktu najdete na stránce https://www.medaprex.cz/cs/internetovy-obchod/doplnky-stravy/collagen-11-by-anna-brandejs-1431.html
Detox ANNA BRANDEJS s extrakty z lopuchu většího, jetelu červeného, zázvoru lékařského a dalších 6 látek, viz https://www.medaprex.cz/cs/internetovy-obchod/doplnky-stravy/detox-by-anna-brandejs-1443.html
Nanočástice vás zbaví vrásek a zpevní pleť. A potvrzují to klinické studie!
Kolagen či kyselina hyaluronová v kosmetice zlepší hydrataci kůže a zjemňují ji. S omlazením pleti a redukcí vrásek toho ale moc nenadělají. Na to je třeba v hlubších vrstvách kůže spustit novotvorbu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. Jak toho docílit? Vsaďte na nanotechnologie, konkrétně na nanočástice zlata s oligomery kyseliny hyaluronové. Jejich účinek potvrzují klinické studie!
Z nanočástic v kosmetice nemusíte mít strach, naopak!
Z nanočástic v kosmetice mívají lidé mnohdy obavy. Jak ale vysvětluje dermatoložka Simona Felšöová, strach není nutné mít. Naopak. Nanočástice zlata s oligomery kyseliny hyaluronové obnoví hydrataci pleti, viditelně ji omladí a skutečně zlepší její celkový stav. Zcela bez rizik.
Sérum s vitamínem C. Opravdu může poškodit pleť?
S rostoucí popularitou kosmetických produktů s obsahem vitamínu C se množí také články upozorňující na potenciální riziko, které pleti mohou přinášet. Jsou ale tyto obavy opodstatněné? Kdepak!
Používáte séra s vitamínem C? Pokud ano, tohle musíte vědět
Vitamín C je skvělá látka pro omlazení a ozdravení pleti. Přečtěte si základní souhrn informací, které byste měli rozhodně znát.
Mimické vrásky vznikají, když se mračíte i smějete. Můžete se jich však zbavit
Mimické vrásky vznikají opakovanými kontrakcemi (stahováním) svalů v obličeji. Jsou to třeba vrásky na čele, které se formují, když se mračíme, nebo vrásky kolem úst vznikající při smíchu, stejně jako glabelární rýhy mezi obočím a nebo vrásky kolem očí. Všechny jsou důsledkem interakcí mezi nervovými a svalovými buňkami.