Vrásky, jak je odstranit?

Vrásky, jak je odstranit?

Vrásky jsou jedny z nejviditelnějších projevů stárnutí pleti, a proto jsou mezi ženami velmi obávanými vadami na kráse. Vráskám se žádná z nás nevyhne, ale můžeme jim vzdorovat, a když už se objeví, účinně proti nim bojovat.

Vrásky hněvu a smíchu

Vrásky dělíme na dvě skupiny podle příčiny vzniku. První vrásky, které můžeme na svém obličeji pozorovat jsou mimické. Vznikají činností mimických svalů, jsou hlubší a je jich většinou méně. Nejčastější mimické vrásky jsou vodorovné na čele, vějířky kolem očí, nosortová rýha či svislé vrásky na kořeni nosu. Mimika je u každého člověka osobitá, lidé kteří ji často používají např. herci, učitelé mohou mít vrásek více než jiní. 
 
Jak na mimické vrásky?
Mimických vrásek se můžete pokusit vyvarovat odstraněním zlozvyků, jako jsou např. krčení čela či mračení. Nejúčinnější odstraněním mimických vrásek je injekční aplikace látky zvané botuloxin. Takzvaný „Botox“ funguje zhruba 6 až 8 měsíců, poté se rozpustí a je třeba aplikovat další dávku.
 
mimické vrásky

Vrásky moudrosti a zkušenosti

Druhé, méně oblíbené, vrásky se nazývají stařecké. Jsou způsobeny stárnutím kůže, jsou jemnější a je jich více. Stařecké vrásky vznikají úbytkem vody v pokožce, snižováním její pružnosti vlivem ztráty kolagenu a elastinu a působením UV záření. 
 
Jak na stařecké vrásky?
Těmto projevům stárnutí pokožky můžeme do určité míry předcházet a oddalovat jejich vznik kosmetickými prostředky a procedurami. Prevence stařeckých vrásek stojí a padá na kvalitě a pravidelnosti péče o pleť. Doma bychom se měli každý večer odlíčit, pleť vyčistit a  použít pleťový a oční krém. U kosmetičky si naordinujte různé ozdravné či omlazující kúry např. mikromasáž očního okolí, cytomasáž, lymfodrenáž, rejuvenaci, masky, zábaly atd. Můžete také zkusit chemický peeling, moderní lasery, biolampu, derma váleček nebo mikrodermabrazi. Pokud budete chtít být více radikální, nabízí se chirurgické zákroky na doporučení dermatologa či plastického chirurga. 
 
Nejrychlejší a nejefektivnější metodou korekce stařeckých vrásek je v současnosti aplikace kyseliny hyaluronové. Injekční výplně této kyseliny jsou viditelné okamžitě a vydrží 10 až 18 měsíců, poté je třeba zákrok opakovat. Pokud máte odpor k jehlám, můžete vyzkoušet převratnou novinku sérum Jalusint, která pracuje na základě prekurzorů kyseliny hyaluronové a to konkrétně kyseliny glukuronové a N-acetylglukosaminu. Tyto dvě látky jsou pomocí liposomů transportovány do hlubší části pokožky (dermis), kde na základě chemické reakce vytvoří kyselinu hyaluronovou. Díky této speciální technologii dosahuje přípravek vysokých účinků. Další výhodou je, že sérum aplikujete doma ve svém pohodlí a bez bolesti. 
Starší články:
Akné, ach né!
Omlazení pleti21.1.2012

Akné, ach né!

Akné je bolavý a traumatizující zážitek, který nás opakovaně provází od pubertálních let klidně až do čtyřiceti. Toto chronické kožní onemocnění může překvapit nejen na obličeji, ale také na zádech, hrudníku, šíji či jiných částech těla a má „skvělou“ vlastnost, objeví se přesně ve chvíli, kdy to nejméně čekáte a potřebujete.

Jak se starat o pleť ve věku od 20-ti do 50-ti let
Omlazení pleti24.12.2011

Jak se starat o pleť ve věku od 20-ti do 50-ti let

Ať už je Vám 20, 30, nebo i 50 let, máme pro Vás zajímavý souhrn tipů pro péči o vaši pleť. Každá žena může být ještě hezčí a mladší, když ví jak na to ;)

Sedm profesionálních tipů pro péči o pleť
Omlazení pleti23.12.2011

Sedm profesionálních tipů pro péči o pleť

Nyní vám v sedmi krocích poradíme, na co hledět při péči o vaši pleť na obličeji a dekoltu. Čtěte dále...

Kyselina hyaluronová v krému nebo injekčně?
Omlazení pleti21.11.2011

Kyselina hyaluronová v krému nebo injekčně?

Kyselina hyaluronová je v současné době jedna z nejpopulárnějších látek používaných k vyhlazení vrásek. Jaký způsob aplikace této kyseliny mládí je však nejúčinnější?

Kyselina hyaluronová - elixír mládí pokožky
Omlazení pleti16.11.2011

Kyselina hyaluronová - elixír mládí pokožky

Kyselina hyaluronová má blahodárné účinky na stárnutí pokožky. Tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty a je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání. Ve velkém množství se nachází v očním sklivci, kůži a chrupavkách. Celkem 55 % z celkového obsahu této kyseliny v lidském těle se fyziologicky nachází v pokožce. Výzkumy prokázaly, že s přibývajícím věkem obsah kyseliny hyaluronové v pokožce rapidně klesá a tento pokles vede ke vzniku vrásek a dalším projevům stárnutí pokožky.